Obserwatorzy

niedziela, 26 marca 2017

Jak to jest zabić nastolatka...? #21 Recenzja Broadchurch

Na razie nie wychodzimy z kryminalnego świata. Dziś pora na recenzję Broadchurch.

TYTUŁ: Broadchurch
AUTORZY: Erin Kelly
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
 Liczba stron: 429
Od wydawcy:Małe miasteczko, szokująca zbrodnia i dwójka niedoskonałych śledczych w powieści opartej na fabule bijącego rekordy popularności i wyróżnionego Nagrodą BAFTA brytyjskiego serialu.
Broadchurch... Nikt tutaj nie zagląda przypadkiem. To senne nadmorskie miasteczko, które budzi się tylko w sezonie letnim, niespodziewanie staje się sceną brutalnego morderstwa. Nad brzegiem morza, nieopodal stromego klifu, znaleziono ciało jedenastoletniego Danny’ego Latimera. Społeczność jest wstrząśnięta i oczekuje szybkiego wykrycia sprawcy. Śledztwo prowadzą miejscowa sierżant Ellie Miller oraz nowo przybyły komisarz Alec Hardy przyjęty na stanowisko, na które miała awansować Ellie. Jednakże nie tylko jej urażona ambicja będzie zgrzytem w dochodzeniu. Obaj śledczy mają zupełnie odmienne podejście do sprawy. Ciepła i uczuciowa Ellie odbiera tę zbrodnię bardzo osobiście: zamordowany chłopiec był synem jej najlepszej przyjaciółki. Związana blisko z miejscową społecznością nie wierzy, by mordercą był ktoś z miasteczka. Szorstki i nieuprzejmy Alec podejrzewa każdego, nawet rodziców Danny’ego, i bez skutku powtarza Ellie, że nikomu nie można ufać. Największą nieufność w miasteczku budzi jednak on sam – owiany złą legendą nieudolnie poprowadzonego śledztwa w sprawie równie wstrząsającej zbrodni w Sandbrook.Świetny kryminał. Mamy tu wszystko co lubię: morderstwo, śledztwo, zwłoki, oskarżanie się nawzajem, podejrzenia wobec wszystkich,  z co drugą stroną nowy podejrzany...Ale od początku. Na plaży w miejscowości wręcz zabitej deskami znalezione zostają zwłoki chłopca. Cała rodzina pogrążona jest w żałobie. Śledztwo prowadzi dobra znajoma rodziny denata i komisarz, który nie schwytał sprawcy poprzedniej sprawy którą prowadził. Co chwila wychodzą nowe fakty. Zjawia się medium, a siostra Danny'ego ucieka z autobusu, którym jechała na wycieczkę. Wszyscy wiedzą, że Danny'ego zabił ktoś z miasta. Wkrótce jeden z podejrzanych popełnia samobójstwo. Gdy śledczy już mają mordercę prawie na widelcu ten ucieka im a komisarz trafia do szpitala. Ostatecznie sprawca sam przyznaje się do winy. Osoba ta zaskoczy wszystkich co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
Dodam tylko, że Erin Kelly podjęła się  napisania kryminału na podstawie serialu. Nie oglądałam go, ale wydaje mi się, że swoje działanie wykonała perfekcyjnie.
Jeśli ktoś z was wie, gdzie mogę obejrzeć ten serial z polskimi napisami niech da znać.

                                                                           książka przeczytana w ramach:
LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz