Obserwatorzy

sobota, 22 kwietnia 2017

Szpital psychiatryczny, czyli #32 Recenzja Dziecięce Koszmary

Po krótkiej przerwie wracamy na kryminalny tor
TYTUŁ: Dziecięce koszmary
AUTORZY: Lisa Gardner
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
 Liczba stron: 405
Od wydawcy:Jak silne mogą być więzy krwi i jak często zbrodnie popełniają ci, których najbardziej kochamy…
W pewien upalny sierpniowy dzień w robotniczej dzielnicy Bostonu dochodzi do brutalnej zbrodni. Ginie czworo członków rodziny, a jedyny podejrzany, ojciec i mąż, trafia w stanie śpiączki na oddział intensywnej terapii. Wszystko wskazuje na to, że próbował popełnić samobójstwo. Czy aby na pewno?  Wezwana na miejsce zbrodni sierżant D. D. Warren wie jedno: ta sprawa to coś więcej, niż wskazują pierwsze znalezione dowody.


Chciałam krwawego kryminału to go dostałam. Tu nie było owijania w bawełnę. Okrutne morderstwo i samobójstwo. Sprawę prowadzi sierżant D.D. to ona cały czas widzi w tej sprawie coś więcej i stale szuka drugiego dna, Gdy wkrótce dochodzi do kolejnego mordu na całej rodzinie sprawa staje się wręcz oczywista. Mamy mordercę seryjnego. Wiele scen odbywa się w szpitalu psychiatrycznym, w którym pracuje kobieta, która kiedyś wyszła cało z takich "zamieszek". Z każdej rodziny ktoś leczył się w danym szpitalu. Wkrótce dochodzi w nim do samobójstwa, a głównym podejrzanym staje się ocalała kiedyś dziewczyna.
Policjanci docierają do Andrewa Lightfoot'a, który był w pewnym sensie znachorem i to on leczył niektóre z dzieci na oddziale. Niestety człowiek ten nie rozwiewa ich wątpliwości.
Książka to majstersztyk. Lekko się czyta i niesamowicie wciąga. Oficjalnie ogłaszam Lise Gardner królową kryminałów :)


Mam do was jeszcze takie małe pytanie. Wiem, że książka ta należy to jakieś tam serii. I na książce mam napisane że to część pierwsza natomiast internet podaje, że 4. Czy ktoś wie jak lecą po kolei te części?książka przeczytana w ramach:
LINK2 komentarze:

  1. Kupiłam tę książkę ostatnio w biedronce, nie czytałam jej jeszcze ale po twoim opisie aż się boje XD... Muszę niedługo ją przeczytać! A co do tych części to też mam taki sam problem co ty..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tymi częściami spore zamieszanie :) czytaj szybko i daj znać jak ci się podobała :D nie taki diabeł straszny jak go malują :D :D :D

      Usuń