Obserwatorzy

środa, 26 kwietnia 2017

Magnetyczne oczy tygrysa, czyli #33 Recenzja Klątwa tygrysa i #34 Recenzja Klątwa tygrysa - Wyzwanie

Dzisiaj zapraszam was na recenzję dwóch książek z serii, o której nie było, nie jest i chyba nie będzie głośno a szkoda bo moim zdaniem warte są uwagi.


TYTUŁ: Klątwa tygrysa
AUTORZY: Colleen Houck
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
 Liczba stron: 355
Od wydawcy:Magnetyczne oczy tygrysa. Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona. Namiętność silniejsza niż strach. Razem muszą stawić czoła mrocznym siłom. Czy poświęcą wszystko w imię miłości?

Klątwa tygrysa zaczyna się dość zwyczajnie. Młoda dziewczyna, która straciła rodziców mieszka u lubianej przez siebie rodzinie zastępczej. Kończy liceum i chce zarobić sobie pieniądze na studia. Zgłasza się do biura pracy, kobieta proponuję jej pracę od zaraz- jako bileter i opiekun zwierząt w cyrku. Kelsey długo się nie zastanawia i już następnego dnia stawia się gotowa do pracy. Gdy tylko spostrzegła tygrysa zakochała się w jego białym futrze i pięknych głębokich oczach. Po pewnym czasie zaczyna pragnąć dla swojego futrzanego przyjaciela wolności. Nadarza się okazja. Miejsce w indyjskim  rezerwacie. Kim jest tajemniczy pan Kadam i dlaczego właśnie Kelsey ma mu towarzyszyć w podróży do Indii? Dopiero po dotarciu na miejsce wszystko wychodzi na jaw. Na Kelsey czeka wiele niebezpiecznych przygód, które mogą zapewnić jej ukochanemu tygrysowi wolność  o jakiej on marzy.

TYTUŁ: Klątwa tygrysa- Wyzwanie
AUTORZY: Colleen Houck
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
 Liczba stron: 414
Od wydawcy:Serce Kelsey zostało złamane, pradawne zaklęcie - nie. Po powrocie do domu dziewczyna próbuje zapomnieć o indyjskim księciu Renie i poukładać sobie życie na nowo. Jednak mroczne siły nie zostały pokonane, a niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Kelsey musi wrócić do Indii - tym razem z niepokornym bratem Rena, Kishanem, nad którym również ciąży klątwa. Czy Kelsey zdnajdzie odwagę, by uwierzyć w miłość i stanąć do walki ze złem? Czy to wyzwanie przybliży całą trójkę do złamania zaklęcia, czy przeciwnie - pozbawi ich złudzeń?

Druga część budzi w nas więcej emocji niż ta pierwsza. Tutaj w początkowych rozdziałach mamy zawartą próbę Kelsey o zapomnieniu o Renie poprzez nieskończoną liczbę randek często z przypadkowymi osobami. Tak samo jak ona tęskni za Renem w Ameryce tak samo on tęskni za nią w Indiach. Pewnego dnia zjawia się w progu jej domu i w ten sposób zaczynają wspólne życie. W niedługim czasie wizytę młodym zakochanym składa brat Rena - Kishan. Wkrótce zaczną się kłopoty. Lokesh zacznie wprowadzać w życie swój niecny plan. Do Indii przyjaciele wrócą w okrojonym składzie. Jeden z braci będzie musiał poświęcić się dla dobra reszty. Kelsey z drugim bratem będzie usiłowała zdobyć drugi przedmiot konieczny to uzyskania kolejnych 6 godzin w postaci człowieka dla braci.
Zakończenie tej części jest bardzo zaskakujące i już nie mogę doczekać się przeczytania kolejnej aby dowiedzieć się co się wydarzy i jak cała sprawa zostanie rozwiązana.


Ze swojej strony mogę dodać, że okładki tych książek są chyba najpiękniejszymi jakie widziałam. Są wykonane z dużą starannością. Wytłaczane litery, "pozłacane" rogi i litery to jak dla mnie majstersztyk. Może nie są one solidne i wytrzymałe (są w miękkiej oprawie), ale bardzo cieszą oko.

obie książki przeczytane w ramach:
LINK2 komentarze:

  1. Nigdy nie zwracałam uwagi na te książki. Ale twoja recenzja przekonuję mnie by po nie sięgnąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sięgaj bo warto, ja sama chciałabym niedługo sięgnąć po kolejne części :)

    OdpowiedzUsuń