Obserwatorzy

sobota, 20 maja 2017

Wycieczka do Szwecji, czyli #42 Recenzja Kamieniarz

TYTUŁ: Kamieniarz
AUTORZY: Camila Läckberg
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
 Liczba stron: 536
Od wydawcy: Jest październikowy poranek. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim coś się mocno zacina. Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, i nie myli się ─ w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu policji w Tanumshede mają do rozwikłania kolejną skomplikowaną zagadkę. Podczas sekcji zwłok w płucach dziecka wykryto słodką wodę i ślady mydła. Ktoś utopił małą w wannie i wrzucił zwłoki do morza. Kto i dlaczego zamordował dziecko? Odpowiedzi należy szukać w odległej przeszłości...


Złapał mnie kolejny książkowy kac za co was bardzo przepraszam. Zawsze w kryminałach które mają kolejne części najbardziej zaskakujące jest zakończenie. Tak było w przypadku Immunitetu, Inwigilacji i także Kamieniarza.
Z wody zostaje wynurzone ciało dziewczynki. Zwłoki rozpoznaje Patrik, który zostaje "szefem sprawy". W płucach dziewczynki znaleziono słodką wodę i mydło, a dziecko znaleziono w słonej wodzie. Dodatkowo jest tam reszta popiołu, który zawiera ludzkie szczątki.
Pierwszym podejrzanym jest sąsiad rodziny, z którym od wielu lat prowadzą sporną walkę o wszystko. Na jaw wychodzą nowe fakty: Zespół Aspargera, pedofilia, kurtka dziewczynki w pokoju sąsiada i wiele wiele innych.
Całość sprawy jest bardzo emocjonalna zarówno dla Patrika jak i Eriki, którzy zmagają się z trudem opieki nad własnym dzieckiem. Dzięki temu morderstwu docenili dar macierzyństwa. Erika, która przyjaźniła się z matką zamordowanej dziewczynki nie wie co ma ze sobą zrobić. Codzienne spotkania dawały jej nadzieję, że Maja będzie kiedyś "grzeczniejszym" i spokojniejszym dzieckiem.
Obecnie trwam w oczekiwaniu na przeczytanie kolejnej części świetnej serii.


książka przeczytana w ramach:
LINK

1 komentarz: