Obserwatorzy

sobota, 26 listopada 2016

#4 Recenzja książki Szklany Tron

Postanowiłam zmienić trochę wygląd moich recenzji. Mam nadzieję że się wam spodoba.

TYTUŁ: Szklany tron
AUTOR:  Sarah J. Maas
Wydawnictwo: Uroboros
Liczba stron: 515 + od strony 516 do 519 wywiad z autorką
Od wydawcy: Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkoloną zabójczynią, popełniła jednak fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli w Endovier, lecz otrzymuje ofertę od księcia Doriana. Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł królewskiego zabójcy. Jeśli wygra - będzie wolna, jeśli przegra - jej wybawieniem będzie śmierć.

Powiem wam tak - książka w szkolnej bibliotece jest od wieków a ja po raz pierwszy przeczytałam ją dopiero w listopadzie! Bardzo tego żałuję. Jest ona świetna. Idealnie wykreowane postaci, idealne dialogi, idealne miejsce, idealny pomysł... tych idealnych jest dużo więcej.
Co mi się bardzo spodobało- trójkąt miłosny oraz skrytość Cleany jeśli chodzi o opowiadanie o swojej przeszłości. Z początku główna bohaterka może odrobinę denerwować swoją arogancją i złośliwością potem z upływem czasu staje się świetną postacią. Uznałam że nie będę przytaczać tutaj streszczenia książki, jednak nie mogę nie wspomnieć o zagadce jaką są morderstwa uczestników turnieju. Sama gdy już byłam pewna kto za tym stoi po chwili uznawałam że to z całą pewnością nie on  tak do momentu rozwiązania tajemnicy. Takie książki uwielbiam!

Na koniec trochę cytatów:
 
"Tyle książek i ani jednego człowieka,który by po nie sięgnął!"
 
"Półprawda zawsze była lepsza od kłamstwa."
 
" To nie jest zbieg okoliczności. Nie ma czegoś takiego jak zbieg okoliczności. Wszystko ma jakiś powód."
 
***
A wy czytaliście tą książkę? Co o niej myślicie?
  Polecacie drugą część?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz